body_class();

Zamrażanie Brokułów – gdzie drzemią pieniądze

Zamrażanie Brokułów to proces, który składa się z wielu etapów:

  • Mycie
  • Blanszowanie
  • Schładzanie
  • Zamrażanie

Profesjonalni dostawcy linii produkcyjnych tacy jak OCTOFROST dbają aby proces był jak najbardziej wydajny a produkt najwyższej jakości. Po stronie ENRECO leży dostarczenie chłodu i dbałość o efektywność energetyczną.

Poniżej schemat ideowy naszego pomysłu na zasilenie procesu w chłód, ale także ciepło.

W celu optymalizacji wykorzystujemy transkrytyczny agregat chłodniczy na CO2, który zapewnia:

  • Niskotemperaturowy chłód (-40°C) i oszczędność energii nawet 50% w stosunku do urządzeń F-gazowych, lub 15% do Amoniakalnych
  • Wysokotemperaturowy odzysk ciepła, który oddaje temperaturę nawet 95°C. Ciepło to jest darmowe i zmniejsza obciążenie pieca gazowego, lub wytwornicy pary

Niejako równolegle inwestycja taka bardzo dobrze nadaje się do finansowania. Finansowania z funduszy unijnych lub poprzez leasing.

W naszej praktyce widzimy, że klienci korzystają z dwóch rodzajów leasingów:

  • Leasing prosty spłacany podobnie jak pożyczka
  • Leasing ESCO. W tym wypadku klient decyduje się na wymianę istniejącej linii na nową o mniejszym zużyciu energii a przez to o niższych kosztach eksploatacji. Oszczędność ta jest wykorzystywana do spłaty leasingu. De facto klient nie inwestuje w nowe urządzenia żadnych funduszy.

Ostatecznie. O jakich zaoszczędzonych kwotach mówimy?

0,28 pln/kg – tyle jesteś w stanie oszczędzić stosując wyżej opisany schemat

ENRECO dostarcza koncepcję, urządzenia a także instaluje i serwisuje cały system dla Ciebie.

Transkrytyczne CO2 wydajne w każdym klimacie

Przy wysokich temperaturach zewnętrznych transkrytyczne CO2 zużywa więcej energii niż tradycyjne technologie – mit obalony

W zależności od aplikacji technologia chłodnicza na CO2 zużywa zawsze mniej energii elektrycznej niż systemy konkurencyjne. F-gazy i nawet amoniak.

Specyfiką chłodnictwa na CO2 jest mnogość rozwiązań pozwalających obniżać zużycie energii, dopasować system do wymagań klienta, aplikacji i klimatu.

W ENRECO potrafimy dobrać wszystkie te elementy aby zminimalizować CAPEX i OPEX a także przedstawić wiarygodny LCC.


Chłodzenie i Ogrzewanie dla branży ciepłowniczej i energetycznej

Branże ciepłownicza i energetyczna aktywnie i bardzo intensywnie szukają nowych potencjalnych biznesów, które mogłyby umieścić w swoim portfolio.

Można wyliczyć niezliczoną ilość nowych pomysłów, które się pojawiają. Między innymi, OZE, transport elektryczny, produkcja chłodu, efektywność energetyczna.

My jako ENRECO mamy dla Was – Energetyków wiele do zaoferowania. O tym właśnie mówił członek zarządu ENRECO – Maurycy Szwajkajzer podczas kwietniowej konferencji NOWE BIZNESY DLA CIEPŁOWNICTWA która odbyła się w Zielonej Górze.

Ogrzewanie całych dzielnic ciepłem odpadowym z instalacji chłodniczych, sprzedaż miejskiego chłodu, polepszanie parametrów ciepła w oddalonych nitkach, zmniejszanie kosztów capex, zwiększanie efektywności energetycznej klientów – mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Rozwiązanie i konkretne cyfry LCC, które za nim idą. Rozwiązania oparte na najnowocześniejszych i dopasowanych chillerach, pompach ciepła, systemach skojarzonej produkcji chłodu i ciepła.

Publikacja w Eurobuild CEE. Efektywność Energetyczna – o tym się mówi

Zgodnie z tytułem felietonu, „bocznym wyjściem z podwyżek kosztów energii”, o których pisze Maurycy Szwajkajzer (członek zarządu ENRECO), jest efektywność energetyczna. Czyli zmniejszenie zużycia energii bez względu na jej koszt. Większość nowo powstających inwestycji w różnych segmentach posiada znaczny potencjał zmniejszenia konsumpcji energii – od 15 do nawet ponad 50 proc. Metody, które pozwalają inwestorom uzyskać tak znaczne oszczędności, to między innymi urządzenia chłodząco-grzewcze na CO2 oraz łączenie strumieni ciepła i chłodu. Jest to także rozwiązanie trwałe, które zapewnia oszczędność w dłuższej perspektywie.

Analizując profil zużycia budynków biurowych, logistycznych, handlowych czy też produkcyjnych oceniliśmy, że około 60 proc. energii zużywane jest na chłodzenie lub klimatyzację. Na pozostałe 40 proc. składa się: ogrzewanie, oświetlenie, automatyka i inne urządzenia elektryczne. Jednoznacznie więc widać, że każde skuteczne działanie w chłodnictwie lub klimatyzacji przyniesie wymierne korzyści na skalę całej inwestycji.

ATMOsphere Europe 2019

Zarejestruj się już dziś! Zapraszamy!

https://mailchi.mp/shecco/atmo-europe-2019-early-bird-policy

Realizacja w toku – Rzut oka

Szybki rzut oka na naszą najnowszą realizację przemysłową. Jeszcze w toku. 100% r744.

CO2 z największym potencjałem w przemyśle

W ENRECO stale analizujemy dostępne technologie w poszukiwaniu tych, które mają największy potencjał już dziś, ale także rozwoju w przyszłości.

Trendem z którym już się nie dyskutuje jest wycofanie F-gazów. Szczególnie w przemyśle.

W związku z tym na placu boju pozostają CO2 i amoniak.

Analizując dogłębnie zalety i wady obydwu uważamy, że CO2 jest czynnikiem lepszym dla większości aplikacji przemysłowych.

Amoniak zalety:

  • dostępność dużych i bardzo dużych mocy
  • wysoka efektywność energetyczna
  • rozwiązanie znane i sprawdzone

Amoniak wady:

  • czynnik trujący i bardzo niebezpieczny
  • często bardzo niski poziom optymalizacji energetycznej
  • wysokie wymagania formalne i eksploatacyjne

CO2 zalety:

  • dostępność dużych mocy
  • bardzo wysoka efektywność energetyczna
  • czynnik bezpieczny
  • bardzo niskie wymogi formalne
  • możliwość wysokotemperaturowego odzysku ciepła
  • możliwość łączenia strumieni ciepłych i zimnych

CO2 wady:

  • wyższe zaawansowanie techniczne niż w przypadku f-gazów
  • technologia relatywnie nowa

Poniżej najnowsze wydanie Accelerate z ciekawą infografiką

https://issuu.com/shecco/docs/ae_1903_33d31f1e897942/16