Chłodnictwo dla centrów logistycznych

Najwyższy standard wykonania, bezawaryjność i nowoczesność

Chłodzone centra logistyczne są sercem współczesnej dystrybucji żywności. Od ich wysokiego standardu realizacji i bezawaryjności często zależą wyniki finansowe największych organizacji handlowych na świecie. Dlatego w Enreco Group dokładamy szczególnych starań, poczynając od zrozumiałej oferty, poprzez precyzyjne przygotowania i  staranne wykonanie każdego detalu, aż do terminowego przekazania do eksploatacji. Technologia chłodnicza na traskrytyczny CO2 jest jednocześnie bardzo tania w eksploatacji (niskie zużycie energii) i ekologiczna, co pozytywnie wpływa na wizerunek eksploatującego obiekt. Stosujemy systemy sterowania wszystkich czołowych producentów, a także na życzenie Klienta tworzymy dodatkowe moduły komunikacyjne typu BMS. Systemy te można precyzyjnie dopasować do potrzeb Klienta, tak pod względem prezentacji, jak i sposobów powiadamiania o awariach.

Technologie

Agregaty chłodnicze DX na CO2 typu boosterJest to najbardziej dziś popularna architektura systemów chłodniczych na CO2. Dostarczane przez nas urządzenia mogą się pochwalić bardzo wysokimi standardami ciśnieniowymi, które  zapobiegają wyciekom czynnika nawet w przypadku zaniku napięcia.

Półzalane i zalane układy na CO2 do zamrażaniaTego typu architektura jest wykorzystywana w zamrażaniu lub chillerach. Zastosowanie zbiornika w kluczowym miejscu układu jednocześnie zapewnia wysoką bezawaryjność i najwyższą dziś możliwą efektywność energetyczną. Układy zalane są szczególnie popularne w głębokim zamrażaniu w przemyśle spożywczym.

Chillery na CO2Często nazywane schładzaczami cieczy. Dostarczamy urządzenia o mocach od 5 kW do wielu MW. Dzięki zastosowaniu CO2 jako czynnika chłodniczego możliwe są do osiągnięcia bardzo wysokie sprawności. Kompaktowa konstrukcja chillera pozwala uniknąć skomplikowanych prac spawalniczych na obiekcie.

Pompy Ciepła na CO2Dostarczamy urządzenia o mocach od 10 kW do wielu MW. Pompy ciepła na CO2 mogą dostarczyć wodę (lub inne medium) o temperaturze nawet powyżej 90°C, jednocześnie zachowując bardzo wysoką sprawność, także w niskich temperaturach zewnętrznych. Jako dolne źródło ciepła wykorzystujemy ciepło odpadowe, powietrze zewnętrzne lub wymienniki gruntowe.

Odzysk ciepłaOdzyskujemy ciepło z instalacji chłodniczych, sprężarek powietrza lub innych źródeł w tym także procesowych. Wykorzystujemy wymienniki ciepła wielu producentów, a także projektujemy własne, dopasowane do szczególnie wymagających realizacji.

Systemy sterowania, komunikacji i integracja w systemy BMSSystemy sterowania, które stosujemy mają dwa zadania; precyzyjnie regulować pracę instalacji chłodniczej oraz komunikować czytelnie do Klienta stan pracy oraz ewentualne sytuacje awaryjne. W tym celu stosujemy sterowniki czołowych producentów oraz programujemy własne na różnorodnych platformach.

Odszranianie gorącym gazem lub glikolemOdszranianie tymi metodami ma dwie główne zalety; jest prawie darmowe oraz pozwala na bardzo skuteczne usunięcie lodu lub szronu z powierzchni chłodnic powietrza. Aby realizować pracę w wyżej określonym trybie, stosujemy odzysk ciepła i zbiorniki buforowe.