Chłodnictwo dla przemysłu spożywczego

Duża moc, solidna konstrukcja i małe zużycie energii

OBSZARY NASZYCH DZIAŁAŃ

Utrzymanie reżimu temperaturowego w produkcji spożywczej stawia szczególnie duże wymagania wobec instalacji chłodniczej. Dostarczane przez Enreco systemy dysponują zapasem mocy, który zapewni bezpieczeństwo temperaturowe bez względu na duże obciążenie produkcyjne lub wysokie temperatury zewnętrzne. Jednocześnie, aby koszty produkcji utrzymać na minimalnym poziomie, instalacja musi zużywać możliwie mało energii elektrycznej i być solidnie wykonana. Dlatego korzystamy z technologii chłodniczej CO2 i podzespołów renomowanych producentów, starannie i indywidualnie dobranych dla każdej realizacji.

 

 Proces projektowania rozpoczynamy od wywiadu z Klientem, na podstawie którego wykonujemy bilans chłodniczy i dopasowujemy komponenty takie, jak chłodnice powietrza, agregaty chłodnicze, trasy rurociągów i elementy towarzyszące, czyli odzysk ciepła, chłód technologiczny, itd. Całościowe spojrzenie na zagadnienia energetyczne mogą uzupełnić systemy kogeneracyjne (poligeneracja) i fotowoltaika.

 

Technologie

Półzalane i zalane układy na CO2 do zamrażaniaPółzalane i zalane układy na CO2 do zamrażania. Tego typu architektura jest wykorzystywana w zamrażaniu lub chillerach. Zastosowanie zbiornika w kluczowym miejscu układu jednocześnie zapewnia wysoką bezawaryjność i najwyższą dziś możliwą efektywność energetyczną. Układy zalane są szczególnie popularne w głębokim zamrażaniu w przemyśle spożywczym.

Agregaty chłodnicze DX na CO2 typu boosterJest to najbardziej dziś popularna architektura systemów chłodniczych na CO2. Dostarczane przez nas urządzenia mogą się pochwalić bardzo wysokimi standardami ciśnieniowymi, które zapobiegają wyciekom czynnika nawet w przypadku zaniku napięcia.

Chillery na CO2Często nazywane schładzaczami cieczy. Dostarczamy urządzenia o mocach od 5 kW do wielu MW. Dzięki zastosowaniu CO2 jako czynnika chłodniczego, możliwe są do osiągnięcia bardzo wysokie sprawności. Kompaktowa konstrukcja chillera pozwala uniknąć skomplikowanych prac spawalniczych na obiekcie.

Pompy ciepła na CO2Dostarczamy urządzenia o mocach od 10 kW do wielu MW. Pompy ciepła na CO2 mogą dostarczyć wodę (lub inne medium) o temperaturze nawet powyżej 90°C, jednocześnie zachowując bardzo wysoką sprawność, także w niskich temperaturach zewnętrznych. Jako dolne źródło ciepła wykorzystujemy ciepło odpadowe, powietrze zewnętrzne lub wymienniki gruntowe.

Odzysk ciepłaOdzyskujemy ciepło z instalacji chłodniczych, sprężarek powietrza lub innych źródeł, w tym także procesowych. Wykorzystujemy wymienniki ciepła wielu producentów, a także projektujemy własne, dopasowane do szczególnie wymagających realizacji.

Systemy sterowania, komunikacji i integracja w systemy BMSSystemy sterowania, które stosujemy mają dwa zadania; precyzyjnie regulować pracę instalacji chłodniczej oraz komunikować czytelnie do Klienta stan pracy oraz ewentualne sytuacje awaryjne. W tym celu stosujemy sterowniki czołowych producentów oraz programujemy własne na różnorodnych platformach.