body_class();
23 października 2017
Autor: Paweł Rachwał
ATMOsphere Europe – wśród najlepszych
Naszą misją zawsze było szukanie nowych i przystających do nadchodzących czasów rozwiązań w chłodnictwie. Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas...

Tagi

Accelerate
ATMO Europe
atmosphere
Berlin
co2
R443a
R744
shecco

Naszą misją zawsze było szukanie nowych i przystających do nadchodzących czasów rozwiązań w chłodnictwie. Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas konferencji ATMOsphere Europe która odbyła się w Berlinie pod koniec września. Dzisiaj zaprezentujemy zwycięzców ceremonii wręczenia nagród na tegorocznym ATMOsphere Europe.

Od lewej: Jaana Tiura (Viessmann), Jens Kallesøe (Advansor), Jean-Michel Fleury (Carrefour), Menno van der Hoff, Vincent Grass (Nestlé).

Nagrody przyznawane przez magazyn Accelerate Europe wręczane są za wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu naturalnych czynników chłodniczych na wymagającym europejskim rynku.

W tym roku za liderów w swoich branżach uznani zostali Carrefour Group (handel detaliczny), Nestlé (branża spożywcza), i Staay Food Group (przemysł). Główną nagrodę w kategorii Innowacja Roku otrzymała firma Viessmann za urządzenia z serii Click4Food wykorzystujące węglowodory.

Dodatkowo wyróżniony został Menno van der Hoff, który odegrał kluczową rolę w rozwoju pompy ciepła i chillera TripleAqua. Triple Aqua to rozwiązanie wykorzystujące nowy czynnik R443A będący mieszaniną propanu i propylenu. Urządzenie to wytwarza jednocześnie wodę lodową i wodę grzewczą, a oba obiegi wykorzystują jedna rurę powrotną.

Konferencja ATMOsphere Europe, w której braliśmy udział potwierdza, że naturalne czynniki chłodnicze odgrywają coraz większą rolę w chłodnictwie na naszym kontynencie. Zarówno giganci przemysłowi, jak i firmy technologiczne, projektowe i konsultingowe aktywnie wspierają proces przechodzenia na naturalne czynniki chłodnicze. Wśród najlepszych rozwiązań wyraźnie widać dominację dwutlenku węgla, oraz węglowodorowych czynników chłodniczych.

Firma ENRECO od lat wspiera rozwój chłodnictwa wykorzystującego naturalne czynniki chłodnicze zarówno w handlu, jak i w przemyśle oraz w branży rolniczej. Jako oficjalny dystrybutor marki Sanden w Polsce wprowadzamy rozwiązania oparte na dwutlenku węgla zarówno w dużych, jak i w małych sklepach.

Dzięki spotkaniom takim jak ATMOsphere Europe mamy okazję wymieniać doświadczenia i współpracować z ludźmi wyznaczającymi trendy w naszej branży.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Bernard Swoczyna