body_class();
12 października 2017
Autor: Paweł Rachwał
Nowe możliwości odzysku ciepła z zaworem CTR-20
Instalacje na dwutlenek węgla zawsze dają duże możliwości odzysku ciepła. Wysoka temperatura tłoczenia i liniowa charakterystyka spadku temperatury umożliwiają wydajne...

Tagi

140 bar
co2
ctr-20
danfoss
danfoss ctr-20
odzysk ciepła
R744
zawór

Instalacje na dwutlenek węgla zawsze dają duże możliwości odzysku ciepła. Wysoka temperatura tłoczenia i liniowa charakterystyka spadku temperatury umożliwiają wydajne grzanie wody aż do temperatury 65˚C i wyższej. Wiele sklepów i przetwórni decyduje się na wykorzystanie darmowego ciepła ze swoich instalacji chłodniczych.

Dotychczas częstym problemem było dokładne wyregulowanie instalacji, aby zapewnić stałe ciśnienie niezależnie od odbioru ciepła. Nowy zawór CTR-20 firmy Danfoss rozwiązuje ten problem i umożliwia w pełni płynne sterowanie odbiorem ciepła ze sprężarek.

CTR-20 to zawór specjalnie zaprojektowany dla instalacji chłodniczych na dwutlenek węgla. Może pracować przy ciśnieniach do 140 bar, dzięki czemu dobrze nadaje się do pracy w ciepłym klimacie. Wbudowany silnik może być sterowany przez sterowniki Danfoss XM208C lub EKD316/C.

Kluczową zaletą dla klienta jest niezawodność i komfort użytkowania instalacji. CTR-20 nie tylko zapewnia całkowitą szczelność dzięki silnikowi wbudowanemu w zawór, ale też umożliwia łatwy demontaż i wymianę silnika bez potrzeby rozcinania instalacji. Podczas normalnej pracy CTR-20 pilnuje prawidłowego ciśnienia w obiegu i eliminuje skoki ciśnień zwiększając efektywność i chroniąc przed uruchomieniem zaworu bezpieczeństwa.

CTR-20 spełnia wymagania PED i UL i jest dostępny w wersjach do spawania i lutowania twardego. Dostępna jest też wersja dla średnicy DN25.

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer