- Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO - Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU POLIMEROWEGO - Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO - Chłodnictwo dla
CENTRÓW LOGISTYCZNYCH - Usługi Specjalistyczne
- Baza Wiedzy
Chęć postawienia się w roli branżowego lidera innowacji i efektywnego wykorzystania energii dotyczy nie tylko branży chłodniczej – ale także naszych klientów.
Takim liderem w wykorzystaniu czynników naturalnych w Niemczech jest Aldi Sud.
Myślą napędzającą to działanie jest oczywiście potrzeba dostosowania się do aktualnych i przyszłych przepisów, ale także zmniejszenie zużycia energii.
Już w 2013 firma Aldi Sud budowała sklepy na CO2, a od początku 2016 roku wszystkie nowe obiekty pracują wyłącznie na naturalnych czynnikach chłodniczych.
Każdy nowy obiekt opiera się na centralnym układzie chłodniczym na R744. Wszystkie meble nie podłączone do układu centralnego pracują na R290 (propan). Nieco pogłębione rozważanie nad przyszłością rynkową obydwu czynników było w poprzednim numerze Chłodnictwa & Klimatyzacji.
Do dnia dzisiejszego 54% wszystkich obiektów Aldi pracuje już na R744, co na tle innych firm z dystrybucji spożywczej (także tych zdeklarowanych na pracę na CO2) stawia Niemców na stanowisku lidera.
Aby czytelnik lepiej zrozumiał skalę należy wspomnieć, że 54% oznacza 1000 sklepów.
Według wypowiedzi osób zarządzających chłodnictwem w sieci Aldi firma ma świadomość nie tylko bycia liderem, ale także pionierem co popycha do rozwoju cały rynek chłodniczy.
Firma w Aldi Süd jest bardzo zadowolona i dumna z faktu wyznaczania standardów w kwestii wyposażenia chłodniczego obiektów komercyjnych
Niemiecki gigant detaliczny jest na dobrej drodze do konwertowania wszystkich swoich sklepów na naturalne czynniki chłodnicze.
Już dziś wiemy, że inny silny gracz – obecny na Polskim rynku już podjął analogiczną decyzję i prawdopodobnie dołączy do Aldi na pozycji lidera.
Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja
Maurycy Szwajkajzer