body_class();
28 marca 2017
Autor: Paweł Rachwał
Japoński Sanden wchodzi do Polski z niewielkimi agregatami chłodniczymi i pompami ciepła na CO2
Sanden dotychczas znany w Polsce jedynie z produkcji sprężarek do klimatyzacji samochodowej i automatów wendingowych, wchodzi na nasz rynek z...

Tagi

agregat
co2
pompa ciepła
R744
Sanden

Sanden dotychczas znany w Polsce jedynie z produkcji sprężarek do klimatyzacji samochodowej i automatów wendingowych, wchodzi na nasz rynek z urządzeniami chłodniczymi i pompami ciepła na CO2.

Wszystkie urządzenia oferowane przez Sanden charakteryzują się uproszczoną – gotową do użytku konstrukcją, minimalnymi wymogami instalacyjnymi i eksploatacyjnymi.

W gamie urządzeń chłodniczych dostępne są trzy jednostki w obudowie o nazwach handlowych CDU-S, CDU-M i CDU-L o mocach chłodniczych od 3,3 kW do 8,9 kW. Są to urządzenia zintegrowane, do montażu na zewnątrz. CDU zawierają w sobie kompletny układ agregatu chłodniczego łącznie z gas coolerem i zaworem rozprężnym. Do podłączenia pozostaje rurociąg z miedzi o zwiększonej wytrzymałości ciśnieniowej i chłodnica. Dopuszczalne ciśnienie pracy 140bar . Urządzenia przeznaczone są przede wszystkim do małych sklepów i restauracji.

W ofercie jest także niewielka pompa ciepła powietrze woda AquaECO2max o mocy grzewczej 4,5 kW. Urządzenie zamknięte jest w obudowie i nie wymaga ingerencji w układ chłodniczy, który jest napełniony 0,61 kg R744. Do podłączenia pozostają wentylacja, woda oraz zasilanie elektryczne. Urządzenie produkuje wodę o temperaturze +65°C i może pracować cały rok na powietrzu zewnętrznym przy średnim rocznym COPh 3,5. Dopuszczalne ciśnienie pracy to 140 bar. AquaECO2max przeznaczone jest do produkcji c.w.u. lub wyposażone dodatkowo w moduł grzewczy do c.o.

Wszystkie urządzenia zaprojektowane są w Japonii, produkowane we Francji a w Polsce dostępne za pośrednictwem firmy Enreco.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer