body_class();
30 marca 2017
Autor: Paweł Rachwał
Pod i Nadkrytyczny Frascold do pracy z R744
Włoski Frascold ma w swojej ofercie sprężarki do pracy nadkrytycznej i podkrytycznej na R744.   Półhermetyczne sprężarki tłokowe przeznaczone są...

Tagi

co2
Frascold
R744

Włoski Frascold ma w swojej ofercie sprężarki do pracy nadkrytycznej i podkrytycznej na R744.

 

Półhermetyczne sprężarki tłokowe przeznaczone są do zastosowania w centralach jednostopniowych, kaskadowych jako dolny lub górny stopień lub centralach booster. Oferta podzielona jest na dwa typoszeregi;

SK – do pracy podkrytycznej

TK  – do pracy nadkrytycznej

Seria SK przeznaczona jest do pracy w układach podkrytycznych i składa się z 13 modeli o wydajności chłodniczej 1,8 do 101 kW przy 50Hz (1,7 do 33,5 m3/h). Zaprojektowane są do pracy przy ciśnieniu skraplania do 50 bar (15°C), a dopuszczalne ciśnienie postojowe PSS wynosi 80bar (SK3). Seria SK jest dostępna z innowacyjnym systemem RSH (Frascold patent) do regulacji wydajności: system ten jest dostępny zarówno dla sprężarek 4 jak i 2 tłokowych. Wszystkie modele z serii SK są wyposażone w elektroniczne urządzenia zabezpieczające „Diagnose” z wieloma funkcjami diagnostycznymi i komunikacyjnymi.

Seria TK przeznaczona jest do pracy w warunkach nadkrytycznych i składa się z 19 modeli o wydajności chłodniczej 9,5 do 112 kW (3,8 do 25,3m3/h). Zaprojektowane są do pracy HP 140bar i LP 80bar. Ciśnienie postojowe PSS pozostaje nadal na poziomie 80bar.

Seria TK obejmuje także modele przeznaczone do zastosowań w pompach ciepła.

Obydwie serie sprężarek przystosowane są do pracy z falownikami. Wszystkie sprężarki przeznaczone do pracy z R744 można znaleźć w programie doborowym Frascold.

Tak skonfigurowana oferta pozwala producentom zespołów budować centrale wielosprężarkowe w dowolnej konfiguracji oparte w pełni o produkty firmy Frascold.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer