body_class();
30 marca 2017
Autor: Paweł Rachwał
Advansor pokazuje klimatyzator kasetonowy na R744
Rozwój każdej technologii jest między innymi zmniejszaniem ilości kompromisów na które klient musi się zgodzić aby ją zastosować. Tym torem...

Tagi

Advansor
co2
R744

Rozwój każdej technologii jest między innymi zmniejszaniem ilości kompromisów na które klient musi się zgodzić aby ją zastosować. Tym torem podąża Advansor wprowadzając klimatyzator kasetonowy z bezpośrednim schładzaniem / odparowaniem CO2. Działające urządzenie można było zobaczyć na stoisku producenta na zeszłorocznej chillvencie.

Jest to typowe urządzenie do montażu w suficie podwieszanym.

W trybie ogrzewania urządzenie podłączone jest zgodnie z oczekiwaniami. To znaczy na bypasie gorącego gazu między sprężarkami a gas coolerem. W trybie chłodzenia kasetę podłącza się na wyjściu wymiennika regeneracyjnego między wymiennikiem regeneracyjnym a głównym zaworem dławiącym. Odparowany czynnik następnie trafia do zbiornika i poprzez sprężarkę równoległa z powrotem do gas collera. Klimatyzatory podłączane są więc inaczej niż typowy parownik; np. mebel chłodniczy.

Naturalnie nasuwa się pytanie gdzie taki produkt ma zastosowanie. Ze względu na konieczność podłączenia rurociągiem o wysokim ciśnieniu raczej nie będą to biurowce, gdzie dziś zazwyczaj stosowany jest glikol. Dobrą aplikacją są zatem sklepy dyskontowe i nieduże magazyny gdzie odległości od agregatów są niewielkie a brak konieczności stosowania medium pośredniego dużą zaletą.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer