body_class();
7 czerwca 2018
Autor: Paweł Rachwał
NOWE ŹRÓDŁA CHŁODU POMAGAJĄ OPTYMALIZOWAĆ PRODUKCJĘ W GRUPIE PLASTIWELL INTERNATIONAL
Grupa Plastiwell International produkująca elementy z tworzyw sztucznych optymalizuje swoją produkcję z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń chłodniczych na CO2. Nowo zamontowane...

Tagi

chiller
co2
enreco
polwell
R744

Grupa Plastiwell International produkująca elementy z tworzyw sztucznych optymalizuje swoją produkcję z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń chłodniczych na CO2.

Nowo zamontowane urządzenie będące jednocześnie chillerem i pompą ciepła pozwala utrzymać reżim technologiczny i jakość produkcji pod względem chłodzenia maszyn produkcyjnych, jednocześnie zaspokajając zapotrzebowanie na ciepło w fabryce i biurach.

Urządzenie ma 100 kW mocy chłodniczej i 130 kW mocy grzewczej. Sercem systemu jest pojedyncza sprężarka Dorin z falownikiem pozwalającym na płynną regulację pracy w zakresie od 30 do 100% mocy.

Odpowiednio dopasowany system chłodniczy jest dla naszej produkcji kluczowym elementem. Zachowanie wymaganej przez naszych klientów precyzji wykonania jest w dużej mierze zależne od stabilnej temperatury i czasu chłodzenia elementów. Wyjaśnia Marcin Wysocki Prezes Zarządu Grupy Plastiwell International.

Realizacja jest przykładem udanej współpracy pomiędzy Klientem, wykonawcą – firmą ELEKTROM Jacek Prokocki i konsultantem oraz dostawcą technologii  – firmą ENRECO.

Na kompletny system składa się chiller z pełnym odzyskiem ciepła, system rozprowadzenia schłodzonej wody z stacjami pompowymi i zbiornikami buforowymi, gas cooler pozwalający na pracę w przypadku braku zapotrzebowania na ciepło i dry cooler do free coolingu. Całość spięta jest systemem sterowania szwajcarskiej firmy Digitel. Przemyślane dopasowanie elementów pozwala na utrzymanie temperatury chłodzonej wody w zakresie +/- 0,5°C

Od początku naszej działalności dostarczamy naszym klientom najbardziej nowoczesne, wydajne i zorientowane na bezawaryjną pracę rozwiązania chłodnicze dopasowane do potrzeb i oczekiwań Klienta. Wobec dużych potencjałów jakie niesie ze sobą technologia chłodnicza CO2 postanowiliśmy współpracować z firmą ENRECO. Firma ta wykonała obliczenia i dostarczyła urządzenie chłodząco-grzewcze na CO2. Opowiada Jacek Prokocki – ELEKTROM

Szczególnie ważnym aspektem całej realizacji jest praca na ekologicznym czynniku chłodniczym CO2 (R744). Czynnik chłodniczy CO2 spełnia wszystkie wymogi przepisów Polskich i Unii Europejskiej dotyczących chłodnictwa, pozwala uniknąć bardzo wysokich kosztów czynnika chłodniczego oraz rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO). Naturalnie ekologia jest istotna i stopniowe wycofywanie f-gazów wpisuje się w ogólną strategię klienta.

W ENRECO aby dostarczyć najlepsze rozwiązanie zawsze staramy się zrozumieć biznes klienta. W tym wypadku połączenie chłodnictwa na CO2 i ogrzewania w jednym urządzeniu stanowi o całościowym sukcesie. Na sukces ten składa się wydajne urządzenie, brak F-gazów i oszczędności energii – podsumowuje Paweł Rachwał, współwłaściciel ENRECO.