body_class();
28 listopada 2019
Autor: Paweł Rachwał
ENRECO prezentuje na konferencji czasopisma CH&K
Członek Zarządu ENRECO Maurycy Szwajkajzer będzie przedstawiał nasze doświadczenie z obniżania zużycia energii w chłodniczych instalacjach supermarketowych. Nasze doświadczenie sięga...

Tagi

GoNatRefs
R744

Członek Zarządu ENRECO Maurycy Szwajkajzer będzie przedstawiał nasze doświadczenie z obniżania zużycia energii w chłodniczych instalacjach supermarketowych.

Nasze doświadczenie sięga czasów kiedy jeszcze mało kto myślał o chłodnictwie na CO2.

Tak instalację chłodniczą F-gazową, często nie najnowszą także da się optymalizować pod względem energetycznym. Z naszego doświadczenia oszczędności do uzyskania poprzez poprawę parametrów sięgają czasem nawet do 20%. Przekłada się to na zaoszczędzone kwoty znacząco powyżej 100 000 pln rocznie.

Poziom optymalizacji I – czyli optymalizacja bez ingerencji fizycznej w układ to jednak jedynie początek. Dzisiejsza technologia transkrytycznego CO2 pozwala z oszczędnościami iść znacznie dalej nawet do 50% w stosunku do systemów F-gazowych.

Link do rejestracji

To tym i wielu innych usłyszycie podczas konferencji 10 grudnia 2019, która odbędzie się w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie na ulicy Kawęczyńskiej 36