- Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO - Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU POLIMEROWEGO - Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO - Chłodnictwo dla
CENTRÓW LOGISTYCZNYCH - Usługi Specjalistyczne
- Baza Wiedzy
Nowa technologia wymaga nowych urządzeń, ale i techników z wiedzą jak je obsługiwać. W kierunku edukacji idzie praktycznie każdy większy producent.
Jak to robią za oceanem?
Producent komponentów chłodniczych z siedzibą w USA – Emmerson wprowadza nowe produkty do zastosowań w technologii CO2. Rozwija narzędzia z obsługą online, organizuje programy edukacyjne i badawcze z nastawieniem na poszukiwanie oszczędności energii. Swoje działania opiera na nowo otwartym Centrum Innowacji Helix w Ohio.
Centrum wyposażone jest w pomieszczenia symulujące obiekty komercyjne. Na przykład w pełni wyposażoną kuchnie o powierzchni 140m2 gotową do wydawania 150 posiłków. Urządzenia chłodnicze są wyposażone w sterowniki do kontroli temperatury i wilgotności. Urządzenia zewnętrzne zainstalowane są w komorze do symulacji temperatury w zakresie -32°C ÷ 52°C i wilgotności otoczenia w zakresie 20-90%.
Centrum Innowacji posiada także w pełni funkcjonalny sklep o powierzchni 240 m2. Urządzenia chłodnicze mają możliwość niezależnego sterowania temperaturą i kontrolą wilgotności. Jednostki zewnętrze podobnie jak poprzednio są umieszczone w komorze klimatycznej. Instalacja została zaprojektowana jako układ nadkrytyczny. Zespół sprężarkowy wyposażony jest w układ odzysku ciepła.
Począwszy od lutego, Emerson realizuje projekt optymalizacji energii wykorzystując tę bazę. Testowana będzie efektywność transkrytycznych systemów CO2 w różnych temperaturach i różnych konfiguracjach. Jako modyfikacje będą m.in. stosowane adiabatyczne skraplacze, sprężarki równoległe, dochładzacze, enjectory na gazie i cieczy, odzyski ciepła i kojarzenie systemu klimatyzacji ze sprężarkami równoległymi.
System transkrytyczny będzie działać na sześciu nastawach temperatur w zakresie temperatur od -35°C do +46°C oraz a na trzech poziomach wilgotności. Wszystko to ma na celu lepiej zrozumieć systemy nadkrytyczne i budować je optymalnie dla każdego klimatu. Mając na uwadze całościowy efekt energetyczny.
Wstępne wyniki mają być przedstawiane na konferencjach.
Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja
Maurycy Szwajkajzer