body_class();
12 maja 2017
Autor: Paweł Rachwał
Sterownik Danfoss do transkrytycznych boosterów na CO2
Wiele już razy pisaliśmy w tym dziale o znacznym wzroście dostępności central na CO2 o średnich mocach przeznaczonych np. do...

Tagi

booster
co2
danfoss
R744
Sterownik danfoss

Wiele już razy pisaliśmy w tym dziale o znacznym wzroście dostępności central na CO2 o średnich mocach przeznaczonych np. do sklepów convenience. Tego typu centrale zazwyczaj mimo małej mocy chłodniczej są bogato doposażone w funkcje dodatkowe jak np. falowniki i odzysk ciepła.

Sterownik zespołu w układzie booster AK-PC 772 w połączeniu z system managerem AK-SM 800 i sterownikiem meblowym (lub komorowym) AK-CC 550A tworzy kompletne rozwiązanie dla tego typu obiektów lub niewielkich zakładów produkcyjnych.

Do głównych cech AK-PC 772 należą:

  • Sterowanie 3 sprężarkami MT
  • Sterowanie 2 sprężarkami LT
  • Sterowanie ciśnieniem w zbiorniku
  • Sterowanie falownikiem jednej lub dwóch sprężarek wiodących
  • Sterowanie 4 wentylatorami
  • Zmienna nastawa HP w zależności od temperatury zewnętrznej
  • Sterowanie odzyskiem ciepła

Komunikacja między częścią sterującą układ MT i LT

Mimo iż tego typu centrale dopiero zaczęły wchodzić na rynek, Danfoss już zapowiedział aktualizację sterownika w najbliższych miesiącach. Zostanie on zamontowany na nowej platformie, która będzie wyposażona w szybszy procesor oraz większą ilość pamięci. Pojawi się także możliwość sterowania sprężarką równoległą w konfiguracji 2MT + 1. Pozwoli to na budowę central mniejszych ale znacznie bardziej wydajnych w ciepłych klimatach.

Sterownik przeznaczony jest do montażu na szynie wewnątrz szafy i można go wyposażyć w wyświetlacz panelowy do montażu na drzwiach szafy. Programowanie wykonywane jest poprzez program AK Service Tool.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer