body_class();
3 marca 2017
Autor: Paweł Rachwał
Nowości na R744 od Alfa Laval
Alfa Laval na targach Chillventa 2016 zaprezentowała sześć nowych produktów dostosowanych do wymagań i własności CO2. Nowe produkty wykorzystują potencjał...

Tagi

alfa laval
co2
R744

Alfa Laval na targach Chillventa 2016 zaprezentowała sześć nowych produktów dostosowanych do wymagań i własności CO2. Nowe produkty wykorzystują potencjał lepszej wymiany ciepła i własności fizyczne R744.

Na stoisku prezentowane były dwie chłodnice przemysłowe serii Arctigo do zastosowań w centrach dystrybucyjnych. Arctigo IS z jednostronnym przepływem powietrza oraz Arctigo ID z obustronnym przepływem powietrza.

Chłodnice dostępne są do zastosowań w przechowywaniu produktów świeżych jak i mrożonych. Wykonanie z dwustronnym wydmuchem powietrza produkowane dla temperatur produktów od +20 do -35°C. Chłodnice z jednostronnym wydmuchem powietrza mogą pracować z produktami o temperaturach przechowywania od +10 do -40°C. Dodatkowo każda z wyżej wymienionych chłodnic dostępna jest w geometriach bloku dostosowanych do zachowania odpowiedniej wilgotności atmosfery.

Całkowicie nowym pomysłem na produkt jest chłodnica powietrza do zastosowań w centrach danych. Arctigo LSV zaprojektowane są specjalnie do aplikacji chłodzenia powietrza w serwerowniach. Odpowiednia obudowa, sposób mocowania i dobór na parametry powietrza w serwerowniach zapewnia optymalne rozwiązanie dla tego typu aplikacji.

Chłodnice zaprojektowano do wykorzystania wody jako medium chłodniczego, w połączeniu z wolnym przepływem powietrza zapewnia najniższe PUE (stosunek całkowitej ilości energii zużywanej przez centrum danych komputerowych do energii dostarczanej do urządzeń komputerowych), dzięki czemu system jest bardzo wydajny.

Zaprezentowano również nowe chłodnice cieczy Alfa Laval Abatigo do wykorzystania w układach do chłodzenia serwerowni, systemach komercyjnych do chłodzenia cieczy w obiegu „water loop”, jak i przede wszystkim do zastosowań przemysłowych.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer