body_class();
27 marca 2017
Autor: Paweł Rachwał
Nowe sprężarki tłokowe ECOLINE+ firmy Bitzer prezentowane na Chillventa 2016
Bardzo silny na Polskim rynku Bitzer konsekwentnie rozwija swoją ofertę w zakresie urządzeń i nowych funkcjonalności dla instalacji pracujących na...

Tagi

Bitzer
Chillventa
co2
R744

Bardzo silny na Polskim rynku Bitzer konsekwentnie rozwija swoją ofertę w zakresie urządzeń i nowych funkcjonalności dla instalacji pracujących na R744.

W Norymberdze między innymi zaprezentowano nową linie sprężarek sześciocylindrowych ECOLINE +. Sprężarki zaprojektowane są do pracy z czynnikiem CO2 o parametrach nadkrytycznych. Seria oferuje trzy nowe technologie mające na celu głównie poprawę sprawności działania sprężarek przy niepełnym obciążeniu.

 

  • Silnik z magnesem stałym (LSPM). Technologia ta jest testowana przez firmę Bitzer od ponad pięciu lat w różnych aplikacjach. Zastosowanie jej pozwoli na znaczne zwiększenie sprawności silnika przy pełnym i częściowym obciążeniu. Silniki są przystosowane do zasilania bezpośrednio z sieci 50 lub 60 Hz oraz do pracy z przemiennikami częstotliwości.

 

  • Mechaniczna regulacja wydajności CRII. Nowa generacja regulacji wydajności mechanicznej umożliwia praktycznie bezstopniową regulację pracy sprężarki w zakresie od 10 do 100% wydajności chłodniczej.

 

  • Moduł IQ CM-RC-01, czyli nowy system kontroli i monitoringu sprężarki. Praca z LSPM oraz CRII dająca możliwość szerokiego sterowania wydajnością wymagała nowego modułu zabezpieczającego. Jego zadaniem jest kontrola właściwego przepływu oleju, regulacji wydajności, chłodzenia sprężarki, grzałki oleju i jeśli to potrzebne odciążenia rozruchu SU.

 

Ostatecznie Moduł IQ można połączyć z aplikacją BEST, która we wcześniej niedostępny sposób pozwoli technikowi sprawdzić nastawy, alarmy jak i bieżący punkt pracy konkretnej sprężarki – a nie tylko całego zespołu.

Bardzo podoba nam się kompletne podejście Bitzera do rozwoju sprężarek a także niezwykle intuicyjna aplikacja przywołująca na myśl rozwiązania stosowane w motoryzacji.

 

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer