body_class();
29 listopada 2017
Autor: Paweł Rachwał
Po konferencji CO2 w Bydgoszczy
Ponad 70 uczestników, 13 wykładów, stoiska partnerów wydarzenia, panel ekspertów i wiele nowych kontaktów biznesowych – jeden temat: CO2 w...

Tagi

co2
konferencja
metalko
R744

Ponad 70 uczestników, 13 wykładów, stoiska partnerów wydarzenia, panel ekspertów i wiele nowych kontaktów biznesowych – jeden temat: CO2 w chłodnictwie. Taką konferencję zorganizowała w listopadzie dla naszej branży firma Metalko z Bydgoszczy. Możemy śmiało powiedzieć, że był to sukces w którym także i autor tego felietonu miał swój skromny udział.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na ilość uczestników. Jak na tego typu wydarzenie była ona bardzo duża. To dowodzi tego, że polscy dostawcy urządzeń, instalatorzy – cała branża interesuje się zmianami, które zachodzą i szukają na ten temat wiedzy.

Wykłady i prezentacje można było podzielić na trzy grupy.

Grupa pierwsza: Analizy rynkowe w których autorzy przedstawiali informacje o skali zmian, ich przebiegu i wielkości rynku chłodnictwa CO2.

Grupa druga: Informacje techniczne zaczynając od istoty chłodnictwa R744 a kończąc na rozwiązaniach technicznych wymazujących fenomen równika CO2 takich jak sprężanie równoległe, układy zalane, ejectory gazowe i cieczowe.

Grupa trzecia: Prezentacja gotowych agregatów na CO2.

Konferencję zamknął panel ekspertów, którzy odpowiadali na jedno niesamowicie ważne pytanie; jak przedstawiać technologię chłodniczą CO2 aby jej udział w rynku wzrastał. Wszyscy eksperci reprezentujący przekrój rynku byli jednego zdania; mówić o zaletach. O oszczędności energii, o tym, że jest to technologia sprawdzona, o braku CRO. Pod taką opinią śmiało może podpisać się także autor tego felietonu.

Już dziś wiemy, że będzie kontynuacja w postaci szkoleń dla instalatorów i kolejnej konferencji w przyszłym roku.

Naturalnie imprezę wsparło także i nasze czasopismo.

 

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer