- Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO - Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU POLIMEROWEGO - Chłodnictwo dla
PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO - Chłodnictwo dla
CENTRÓW LOGISTYCZNYCH - Usługi Specjalistyczne
- Baza Wiedzy
Zmiana prawa dotyczy regulacji dla urządzeń wysokociśnieniowych, w tym urządzeń chłodniczych. CO2 został przekwalifikowany z najbardziej niebezpiecznej, trzeciej kategorii do kategorii pierwszej objętej najmniejszą liczbą restrykcji. Oznacza to duże ułatwienia i niższe koszty zarówno po stronie inwestora, jak i wykonawcy.
Dostawcy urządzeń na dwutlenek węgla spodziewają się znacznego wzrostu popytu. „To kluczowa zmiana dla całego przemysłu chłodniczego w Japonii. Dwutlenek węgla wkrótce stanie się podstawowym wyborem dla nowych instalacji” – potwierdza Ferdinand Spannan, dyrektor zarządu w Bitzer Japan.
Również Patrik Raich z firmy Guntner widzi nowe możliwości na rynku japońskim. „Spodziewamy się znacznego wzrostu liczby instalacji na CO2 w najbliższej przyszłości. Jesteśmy przygotowani, aby dostarczać rozwiązania z zakresu chłodnictwa przemysłowego i komercyjnego”. Patrik Raich wskazał na szeroki katalog urządzeń Guntner dostosowanych do dwutlenku węgla, w tym gas coolery, parowniki, chłodnice przypodłogowe, oraz płytowe wymienniki ciepła.
Ostatnia decyzja rządu w Japonii wpisuje się w dłuższy szereg działań na rzecz szerszego stosowania naturalnych czynników chłodniczych. Wkrótce można spodziewać się również przywrócenia dopłat do systemów na naturalne czynniki chłodnicze w przemyśle spożywczym i handlu.
Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja
Maurycy Szwajkajzer