body_class();
16 stycznia 2018
Autor: Paweł Rachwał
ENEX YUKON – Chillery na CO2 z ejectorami
Nowe urządzenia na CO2 coraz lepiej sprawdzają się w klimatyzacji. Typoszereg urządzeń Yukon produkowany przez firmę Enex jest przeznaczony do...

Tagi

chiller
co2
enex
R744

Nowe urządzenia na CO2 coraz lepiej sprawdzają się w klimatyzacji. Typoszereg urządzeń Yukon produkowany przez firmę Enex jest przeznaczony do klimatyzacji dużych obiektów komercyjnych takich jak hotele, szpitale, kluby sportowe i inne.

Urządzenia w zależności od mocy zaprojektowane są z zbiornikiem po stronie niskiego ciśnienia lub do pracy „overfeed”. Tryb overfeed polega na grawitacyjnym zalaniu parownika bez wykorzystania pomp za to z ejectorem.

Typoszereg YK w parametrach klimatyzacyjnych oferuje urządzenia o mocach od 30 kW do 450 kW.

Praca z ejectorem poprawia sprawność w warunkach pracy – czyli w okresach gorących. Całość zamknięta jest w obudowie pozwalającej na instalację na zewnątrz.

Opcjonalnie chiller można doposażyć w odzysk ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej. W sytuacjach kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest duże zawór trójdrożny pozwana nawet na całkowite pominięcie gas coolera i przekazanie całej energii do wody. Jak wiele razy wspominaliśmy dzięki pracy na r744 możliwe jest osiągnięcie wysokiej temperatury wody, standardowo na poziomie 70°C.

Równoległe połączenie większej ilości chillerów pozwala na osiągnięcie dużych mocy wymaganych np. w przemyśle.

Dla Chłodnictwo & Klimatyzacja

Maurycy Szwajkajzer